5. Narodilo se nám kolo!

Stalo se to v pondělí 25. června před polednem a nepřinesl ho čáp, ale DHLko. Je krásné – limitovaný kousek z letošní edice BWC2018, oslavující Velkou Británii, značku Brompton a nadcházející Mistrovství světa. A rychlé! Pro samotný závod nejspíš nebudu muset nijak zvlášť upravovat převody, protože bych to nejspíš stejně neutočil..


Obouvá Schwalbe Kojak – nejrychlejší skládačkové galusky a má se čile k světu. Během prvního týdne života jsem mu pomohl od „britsky“ prohozené přední a zadní brzdy, s pomocí pana Bláhy z Velorama.cz mu o pár centimetrů povyrostla sedlovka (díky!) a pro plnění závodního účelu dočasně dostalo hned první den nášlapy. Ať si zvyká.


Nazítří po převzetí kola do užívání se konal tradiční memoriál a byl by skoro hřích na Bromptonu nevyjet. V osm ráno naložit do vlaku směr Praha. Z Veleslavína do Sv. Jana pod Skalou, poté do Třebáně a o pár hodin později proti proudu řeky (a větru) do Nižboru a přes Lány domů. Pětaosmdesát kilometrů na skládačce považuju za solidní křest. Pro kolo i pro mě.